24.8 C
Скопје

Tag : срцето

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Успеа да го освои срцето на една од најубавите жени во светот: Дали ова е новото момче на Анџелина Џоли?

Слободен печат
Според пишувањето на странските медиуми, Анџелина конечно ја пронашла среќата во љубовта… Иако разводот со Бред Пит сè уште не е завршен, а според предвидувањето на...
Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Единствениот алкохол кој срцето го сака: Еве како да подготвите совршено варено вино!

Слободен печат
Ова попладне наздравете со една чаша од овој прекрасен рецепт за варено вино… Состојки: – 250 мл вино – 30 мл виски, бренди – кора...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: По операцијата на срцето веднаш им се врати на старите страсти – „Те молам, само немој во теретана“

Слободен печат
Холивудската ѕвезда и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер (73) ѕвездата од многу акциони филмови на крајот на октомври го оперираше срцето, а веќе сега...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неговите зборови и го кршеле срцето – Оваа сурова шега принцезата Дијана никогаш не можела да му ја прости на принцот Чарлс!

Слободен печат
Нови детали од кралското семејство и работите кои се случиле во минатото испливуваат на површината речиси секој ден… Откако се родил принцот Хари, принцот Чарлс...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Приказна од која се крши срцето: Се венчале тајно само неколку месеци пред неговата смрт, била со него до самиот крај (ФОТО)

Слободен печат
Тејлор Симон Ледвард е сопругата на трагично починатиот актер Чедвик Босман, а парот пет години бил во врска. Се венчале во тајност на крајот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Холивудска приказна која го крши срцето: Животот не му поделил добри карти, но неговата храброст и оптимизмот се инспирација!

Слободен печат
Вечно ќе остане запаметен како Супермен, но многумина не знаат дека тој всушност тоа бил и во приватниот живот… View this post on Instagram Street...
Здравје Магазин

За срцето најважно е редовно да пешачите

Слободен печат
Луѓето кои прават 15.000 чекори дневно, што е отприлика околу 11-12 километри и оние кои седум часа претежно стојат, имаат најнизок ризик од срцеви заболувања....
Жена Магазин

Таа е ДОКТОРКА, од нејзините мускули мажите ДОБИВААТ ВРТОГЛАВИЦА, а сега им го СКРШИ И СРЦЕТО (ФОТО)

Слободен печат
Обожавателите ја нарекуваат Чун Ли, според ликот од култната борбена игра „Street Fighter”. Судејќи според фотографиите кои ги постави на Инстаграм, докторката Јуан Херонг е...
Жена Магазин

Трудницата со рак сепак роди: Му го чувствував чукањето на срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Американката Џејд Давис (36) во текот на бременоста добила дијагноза агресивен карцином на дојката. Од докторите била советувана да и ја прекинат бременоста поради лекувањето,...