Страотна сообраќајка на патот Oхрид – Кичево кај Врбјани, има и жртви

Фото: Слободен печат

Страотна сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево кај селото Врбјани, поради што сообраќајот се пренасочува кон новата делница од патот, потврдија за „Слободен печат“ од АМСМ.

На местото на несреќата пристигнале две возила од брзата помош, а очевидци јавуваат дека имало и жртви.

Полицијата го обезбедува местото, а повеќе информации ќе има во текот на вечерта.

Видео на денот