19.8 C
Скопје

Стоилов поради повреда нема да игра против Данска во Алборг

Пикерот на македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов, нема да биде дел од националниот тим за дуелот против Данска в недела во квалификациите за пласман на ЕП 2022.
Пикерот на Вардар се жали на повреда па селекторот Кирил Лазатов одлучи да не ризикува и го изостави од репрезентатинците на кои ќе смета за дуелот со Данска.
Македонија по големата победа над Данска од 33:29 вчера, се наоѓа пред пласман на ЕП, а на овој дуел Лазаров дебитираше на селекторската фунлција.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар