17.8 C
Скопје

Tag : пикер

Ракомет Спорт

Вардар го претстави и новиот пикер, Жереми Тото

Слободен печат
Екипата на Вардар која од вчера има старо-нов тренер во Веселин Вујовиќ, започна да ги претставува засилувањата за следната сезона и по вчерашната промоција на...
Ракомет Спорт

Стоилов поради повреда нема да игра против Данска во Алборг

Слободен печат
Пикерот на македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов, нема да биде дел од националниот тим за дуелот против Данска в недела во квалификациите за пласман на...
Ракомет Спорт

Вардарци се засилија со полски репрезентативец

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион под водство на новата управа продолжува да се засилува за наредната сезона кога ги очекува настап во Лигата на шамионите,...
Ракомет Спорт

Металург не застанува, ангажира второ засилување во два дена

Слободен печат
Екипата на Металург се подготвиува за наредната сезона во ракометната Суперлига, и во последните два дена ангажира две засилувања кои имаат искуство од настапи во...