Tag : пикер

Ракомет Спорт

Вардарци се засилија со полски репрезентативец

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион под водство на новата управа продолжува да се засилува за наредната сезона кога ги очекува настап во Лигата на шамионите,...
Ракомет Спорт

Металург не застанува, ангажира второ засилување во два дена

Слободен печат
Екипата на Металург се подготвиува за наредната сезона во ракометната Суперлига, и во последните два дена ангажира две засилувања кои имаат искуство од настапи во...