18.8 C
Скопје

Вардар го претстави и новиот пикер, Жереми Тото

Екипата на Вардар која од вчера има старо-нов тренер во Веселин Вујовиќ, започна да ги претставува засилувањата за следната сезона и по вчерашната промоција на мнакедонскиот репрезентативен голман, Мартин Томовски како и на голманот на селекцијата на Кувајт, Али Сафар, денеска е потврдено и засилувањето од Франција.
Станува збор за пикерот Жереми Тото кој доаѓа од екипата на Висла Плоцк кој учествуваше на фајнал-фор турнирот во Лигата на Европа.

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар