• жереми тото

Вујовиќ: Очекувам играчите да го остават срцето на теренот и да покажат дека заслужуваат да го носат дресот на Вардар

Македонскиот ракометен шампион Вардар денеска ги започна подготовките за новата сезона со добро познато лице на клупата, Веселин Вујовиќ. Целите на Вардар во новата сезона се највисоки, титулите во домашните натпреварувања, СЕХА Лигата и играње во завршницата на Лигата на шампионите. Популарниот Вујо, во свој стил најави дека очеува од неговите играчи да го оставаат …

Вујовиќ: Очекувам играчите да го остават срцето на теренот и да покажат дека заслужуваат да го носат дресот на Вардар Read More »