• рк вардар 1961

Јагуриновски и Аларов од јануари нови ракометари на Вардар

Репрезентативецот на Македонија, Томислав Јагуриновски и повремениот член на репрезентацијата Михаил Аларов во пролетниот дел од сезоната ќе играат за Вардар. Управата на Вардар се договори со скопскиот суперлигаш Пролет каде досега играа двајцата ракометари да се преселат во СЦ „Јане Сандански“ и да му помогнат на тимот во одбрана на двојната титула. Двајцата ракометари …

Јагуриновски и Аларов од јануари нови ракометари на Вардар Read More »