25.8 C
Скопје

Tag : рк вардар 1961

Ракомет Спорт

ФОТО: Европското ракометно чудо Вардар е мотив плус за нашите фудбалери

Слободен печат
Македонската фудбалска А репрезентација веќе се подготвува за дебитантскиот настап на Европското првенство 2020. Поддршката доаѓа од сите страни, како и од ракометарите на Вардар...
Ракомет Спорт

Осум ракометари го имаа последниот меч во дресот на Вардар 1961

Слободен печат
Ракометарите на Вардар 1961 го обезбедија пласманот во четвртфиналето на СЕХА лигата, откако попладнево одново ја победија екипата на Металопластика од Србија овој пат со...
Ракомет Спорт

Борко после операцијата: Заедно да го вратиме Вардар на врвот на Европа!

Слободен печат
Голманот на Вардар 1961, Борко Ристовски ја информираше јавноста дека вчера имаше хируршки зафат, операција на коленото. Искусниот чувар на мрежата сака да биде добро...
Ракомет Спорт

Вардар го претстави и новиот пикер, Жереми Тото

Слободен печат
Екипата на Вардар која од вчера има старо-нов тренер во Веселин Вујовиќ, започна да ги претставува засилувањата за следната сезона и по вчерашната промоција на...
Ракомет Спорт

Томовски и официјално претставен како нов голман на Вардар

Слободен печат
Освојувачот на двојната круна, Вардар 1961 од денеска има нов тренер, Веселин Вујовиќ по трет пат се врати на клупата на Вардар, а првиот човек...
Ракомет Спорт

Стоилов не кажа дека Вардар со Вујо ќе се врати десет години наназад, имам одличен однос со него

Слободен печат
Новиот тренер Вардар, Веселин Вујовиќ вели дека нема никакви проблеми со капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов кој неодамна изјави дека со заминување на Стевче Алушовски...
Ракомет Спорт

Михајловски: Доколку не го презедов Вардар од Самсоненко, клубот ќе згаснеше

Слободен печат
Првиот човек на Вардар, Михајло Михајловски очекува Вардар во следната сезона во која ќе игра во Лигата на шампионите, како и во СЕХА лигата, да...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Македонија е моја втора татковина, Вардар ми е во срцето

Слободен печат
Веселин Вујовиќ од денеска е нов тренер на Вардар 1961. Вардар во штотуку завршената сезона ја освои двојната круна во домашните натпреварувања, додека делумно неуспех...
Ракомет Спорт

14. шампионска титула за Вардар

Слободен печат
Ракометарите на Вардар ја освоија 14 шампионска титула во домашниот шампионат откако во последното коло во Суперлигата со 39:27 го совладаа Металург. Дилемите околу победникот...
Ракомет Спорт

Кантегрел се враќа во Франција, потпиша за Тулуз

Слободен печат
Французинот Робин Кантрегел и дефинитивно си заминува од редовите на Вардар и се враќа во татковината. Кантегрел во наредните години ќе го брани голот на...