Вардарци се засилија со полски репрезентативец

Сè уште актуелниот европски шампион под водство на новата управа продолжува да се засилува за наредната сезона кога ги очекува настап во Лигата на шамионите, СЕХА лигата и домашното првенство.

Последно засилување за „црвено-црните“ е полскиот репрезентативен пикер, Патрик Валчак, кој доаѓа од германскиот второлигаш Либек.

Валчак кариерата ја почнал во Гдањск, а има настапувано е за екипите на Погон Шчечин и на Киелце, додека за полската репрезентација има 39 настапи.

Прочитајте и...  Премиер лигата: Дали шампионот Ливерпул ќе го надмине рекордот на Сити?

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат