Tag : патрик валчак

Ракомет Спорт

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат
Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на актуелниот европски шампион Вардар 1961. Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“ потпиша двегодишен договор до...
Ракомет Спорт

Вардарци се засилија со полски репрезентативец

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион под водство на новата управа продолжува да се засилува за наредната сезона кога ги очекува настап во Лигата на шамионите,...