„Старата дама“ ќе му зададе нов страшен удар на Наполи!?

Ова многу потсетува на случајот со Гонзало Игуаин кој го напушти клубот од Неапол и изненадувачки се пресели во редовите на италијанскиот шампион.

Јувентус подготвува нов голем шок за Наполи чии резултати сезонава не се најдобри и од редовите на ривалот ќе се обиде да го ангажира напаѓачот Дрис Мертенс, пишува „Калчомеркато“.

Договорот на Мертенс со клубот од Неапол истекува на крајот од сезоната, досега нема никакви најави за продолжување на соработката, но и никој не очекуваше за евентуална опција за заминување во Торино.

Белгискиот крилен напаѓач во изминатиот период се поврзуваше со трансфер во Интер и Рома, но сега „Старата дама“ е прва во редот за потписот на 32-годишниот фудбалер.

Слична ситуација видовме неодамна кога Дејан Кулушевски веќе го гледаа во дресот на Интер, но на крајот заврши во Торино.

Сега на „мета“ на италијанскиот шампион е вториот најдобар стреелц во историјата на „наполитанците“ (три голови помалку од Марек Хамшик), па заминувањето на Мертенс во Јуве би бил нов болен удар за навивачите, сличен со оној на Гонзало Игуаин.

Прочитајте и...  Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат