Tag : калчомеркато

Спорт Фудбал

Тренерот Алегри пред голем трансфер во Шпанија?

Слободен печат
Масимилијано Алегри се уште го бара својот нов проект да започне од нула, откако помина пет години во Јувентус. Италијанскиот стручњак го напушти шампионот во...
Спорт Фудбал

Милан во трката со Јуве и Интер за новиот „Пирло“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Сандро Тонали е подготвен да ја напушти Бреша после тековната сезона и според италијанските медиуми Милан се вклучи во трката со Јувентус и Интер. И...
Спорт Фудбал

„Старата дама“ ќе му зададе нов страшен удар на Наполи!?

Слободен печат
Јувентус подготвува нов голем шок за Наполи чии резултати сезонава не се најдобри и од редовите на ривалот ќе се обиде да го ангажира напаѓачот...
Спорт Фудбал

Кулушевски ги збуни навивачите на Јуве: Меси или Роналдо?

Слободен печат
Дејан Кулушевски во трансфер вреден 35 милиони евра стана нов играч на италијанскиот фудбалски шампион Јувентус. Иако своевремено имаше натпревари за нашата У16 селекција, Кулушевски...
Спорт Фудбал

Пандев: Елмас е лидерот во репрезентацијата!

Слободен печат
После репрезентативните обврски во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, играчите се насочија повторно кон клупските обврски. Помеѓу нив се и двајцата наши...
Спорт Фудбал

Спалети можен наследник на Жардим во Монако

МИА Агенција
Клубот од Кнежеството освои само два бода во пет кола. Тој може да биде сменет и на негово место да дојде Лучиано Спалети, кој го...
Спорт Фудбал

Ристовски го продолжува договорот со Спортинг?

Слободен печат
Италијанскиот медиум вели дека македонскиот репрезентативец дека Ристовски водел разговори со агентите, играчот се чувствува добро во клубот, а и Португалците се задоволни од нашиот...
Спорт Фудбал

„Гранде Пандев“ останува верен на Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат
Важечкиот договор на Пандев (35) истекува на 30 јуни, а двете страни се очекува наскоро да ја продолжат соработката. Од 2015 година го носи дресот...