Tag : Гонзало Игуаин

Спорт Фудбал

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат
Аргентинскиот напаѓач (32) би можел да направи уште еден голем трансфер во неговата професионална кариера. Гонзало Игуаин според британскиот „Експрес“ би можел ова лето да...
Спорт Фудбал

„Втора шанса“ за Игуаин да се докаже во Англија!?

Слободен печат
Напаѓачот на Јувентус е на „мета“ на два англиски клуба, моментно има договор со италијанскиот шампион до 30 јуни 2021 година. Kако што информира „Тутоспорт“,...
Спорт Фудбал

Се комплетира Јувентус, се враќа и Игуаин

Слободен печат
Гонзало Игуаин вечерва се очекува да ја напушти Аргентина, што значи дека целокупниот состав на Јувентус би можел да тренира заедно до почетокот на јуни....
Спорт Фудбал

Роналдо се враќа во Италија, му претстои карантин

Слободен печат
Еден од најискусните фудбалери на Јувентус, Кристијано Роналдо, во вторник се очекува да се врати во Италија. Според „Рекорд”, управата на италијанскиот фудбалски шампион ги...
Спорт Фудбал

Кои се најконтроверзните фудбалски трансфери во последните 20 години

Слободен печат
Навивачите не можат да им простат на фудбалерите од омилените клубови кога ќе преминат во редовите на најголемиот ривал, или кога ќе го „предадат“ клубот...
Спорт Фудбал

Оргии, пијанства, прослави на родендени: Дел од причините за бегање од карантин на фудбалерите

Слободен печат
Одлуките на владите на европските земји најчесто се задолжителен карантин за да се избегне ширењето на заразата со коронавирусот. Но, неретки се случаите кога фудбалерите...
Спорт Фудбал

Јувентус има три желби како замена за Игуаин

Слободен печат
Можно е еден од тројцата да дојде во редовите на Јувентус како евентуална замена за Гонзало Игуаин, пренесува „Тутоспорт“. На крајот од натпреварувачката сезона 2019/20...
Спорт Фудбал

Игуаин го исполнува условот да го направи најлудиот трансфер во кариерата

Слободен печат
Аргентинецот на лето најверојатно ќе го напушти Јувентус, бидејќи тогаш му истекува договорот, а разговори за евентуално продолжување на соработката засега нема. Понудите полека почнаа...
Спорт Фудбал

„Старата дама“ ќе му зададе нов страшен удар на Наполи!?

Слободен печат
Јувентус подготвува нов голем шок за Наполи чии резултати сезонава не се најдобри и од редовите на ривалот ќе се обиде да го ангажира напаѓачот...
Спорт Фудбал

Серија А: Јувентус „гази“ и без Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Старата дама“ успешно се врати од незгодното гостување во кое играше без својата најголема ѕвезда, Кристијано Роналдо, но и покрај тоа во главна улога се...