-6 C
Скопје

Tag : дрис мертенс

Спорт Фудбал

Дрис Мертенс ќе остане соиграч на Елмас во Наполи!?

Слободен печат
Иако претходно италијанските медиуми шпекулираа негово заминување од „Сан Паоло“, денеска информираат дека Белгиецот ќе остане во клубот. Дрис Мертенс е подготвен да го продолжи...
Спорт Фудбал

Договор на две години: Мертенс пред трансфер во миланскиот гигант!?

Слободен печат
Дрис Мертенс е сè поблиску да го напушти Наполи и се пресели во редовите на Интер ова лето. Овој трансфер веќе неколку пати се најавува,...
Спорт Фудбал

Фенербахче повторно во „бизнис“ со Наполи?

Слободен печат
Како што пренесуваат италијанските медиуми, турскиот фудбалски гигант е подготвен да се бори за потписот на Хозе Каљехон. Овој напаѓач на Наполи има договор со...
Спорт Фудбал

Интер најголем фаворит за потписот на Мертенс!?

Слободен печат
Како што информираат италијанските медиуми, Дрис Мертенс нема да го продолжи договорот со Наполи. Интерес за неговите услуги има од Интер, Манчестер јунајтед, Арсенал и...
Спорт Фудбал

„Старата дама“ ќе му зададе нов страшен удар на Наполи!?

Слободен печат
Јувентус подготвува нов голем шок за Наполи чии резултати сезонава не се најдобри и од редовите на ривалот ќе се обиде да го ангажира напаѓачот...
Спорт Фудбал

„Скај“: Што планираат Јуве, Рома, Интер, Милан, во зимскиот преоден рок 2020?

Слободен печат
Италијанскиот „Скај“ открива што планираат врвните клубови во Серија А да прават во текот на зимскиот преоден рок 2020 кој во Италија започнува на 2...
Спорт Фудбал

Конте ќе има страшен напаѓачки тандем на „Џузепе Меаца“!? (ФОТО)

Слободен печат
Според белгиските медиуми, Интер гледа кон Дрис Мертенс (тимскиот колега на Елиф Елмас во Наполи) како можно засилување наредното лето. На тој начин би бил...
Спорт Фудбал

ГО ИЗВАДИЈА ОД ПАМЕТ: Елмас во „Халовин“ трик на Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Наполи по повод „Халовин“, „Ноќта на вештерките“ одлучи да се пошегува со дел од своите играчи, а помеѓу нив и нашиот Елиф Елмас. Освен нашиот...
Спорт Фудбал

ЛШ: Радост за Елмас во Салцбург, Мертенс испишува историја со Наполи! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од групата „Е“ екипата на Наполи ја забележа и втората победа овојпат во Австрија кај Салцбург триумфирајќи со конечен резултат 2:3, а во...
Спорт Фудбал

Кога ќе одиграм лош натпревар сосетката ми удира шлаканица

Слободен печат
Белгискиот репрезентативец Дрис Мертенс веќе шест години е дел од Наполи. Тој по доаѓањето од ПСВ стана еден од надобрите фудбалери на Наполи ѝ е...