Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Животот во пар може да биде сјаен, но и преполн со предизвици. За согласувањето и хармонијата во врската да траат, овие совети можат да ви бидат од помош.

Овие навики ги имаат среќните парови, а вие од целата листа треба да се пронајдете во најмалку три.

Еве кои се тие:

– Барем едно заедничко хоби во кое и двајцата уживате.

– Почитување на просторот на партнерот, давање на слободно време за извршување на неговите омилени нешта.

– Патување заедно, тоа не мора да биде спектакуларно, доволно е барем да биде еден викенд заедно поминат подалеку од домот.

– Не одат во кревет лути на партнерот, доколку постои проблем го решаваат пред да си легнат на смирен начин кој ќе им дозволи подоцна и мирен сон.

Прочитајте и...  Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

– Те сакам, барем еднаш дневно!

– Имаат и свој живот, без оглед на партнерот сепак и сами поединечно извршуваат работи и нешта кои ги сакаат.

– Ручек за двајца, често наоѓаат време да седнат сами и да уживаат во заедничкиот оброк.

– Веруваат во соништата, партнерот се чувствува сакано и посебно кога верувате во неговите замисли и цели.

– Доверба пред се, врската без доверба или барем одредено количество на доверба е осудена на пропаст.

– Уживаат во ситници, почитуваат мали знаци на внимание кои се сосема доволни, наместо скапите подароци без емоции.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат