4 C
Скопје

Tag : сте

Магазин Магазин слајдер Сцена

Животните мудрости на Џек Николсон: „Оној момент кога ќе престанете да работите на себе и да учите нови работи – мртви сте!“

Слободен печат
Еве што кажал холивудскиот шармер за животот, среќата и жените… Холивудските актери отсекогаш важеле за харизматични, шармантни и пред се згодни мажи. Но, доколку меѓу...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат
Животот во пар може да биде сјаен, но и преполн со предизвици. За согласувањето и хармонијата во врската да траат, овие совети можат да ви...
Еспресо Хороскоп

Хороскопски знак кој е роден оптимист – Дали сте тоа Вие?

Слободен печат
Секој знак во зодијакот има негативни и позитивни страни, но еден од нив неверојатно се разликува. На овој хороскопски знак е невозможно да му дадете...
Магазин Семејство

Дали сте подготвени за второ дете? Овие нешта покажуваат дека СТЕ!

Слободен печат
Еве како да знаете дали веќе е време да го зголемите вашето семејство со уште еден, двајца или тројца членови. 1. Имате поддршка од оние...
Еспресо Шоу биз

Речиси непрепознатлива: Селин Дион во вакво смело издание досега не сте ја виделе (ФОТО)

Слободен печат
Во ново издание, популарната пејачка е речиси непрепознатлива. Многумина коментираа дека во волку смело издание досега не ја виделе, но дека новата фризура опасно добро...
Еспресо Секс

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Слободен печат
Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту...
Здравје Магазин

Овој лесен тест за 30 секунди ќе ви покаже дали и вие сте за диета

Слободен печат
Некој килограм повеќе не е страшна работа, но доколку станува збор за многу повеќе, состојбата станува сериозна… Веќе е добро познато дека обемот на струкот...