Дали сте подготвени за второ дете? Овие нешта покажуваат дека СТЕ!

Еве како да знаете дали веќе е време да го зголемите вашето семејство со уште еден, двајца или тројца членови.

1. Имате поддршка од оние околу вас

Помислете на тоа дали можете да имате помош од вашите најблиски: Вашата мајка, свекрва, сестра или пак некој друг поблизок роднина. Поддршката е од клучно значење кога ќе имате уште еден нов член во семејството, а доколку ја имате, тогаш можеби треба да им дадете зелено светло на вашите планови за зголемување на семејството.

2. Можете да си го дозволите тоа

Секако, во овој момент ќе треба да размислувате и за вашите финансиски средства. Колкав е вашиот месечен буџет и за колку би се зголемиле вашите месечни трошоци? Направете ги овие пресметки и прилагодете го вашиот план.

Прочитајте и...  Десерт без јајца и брашно

3. Спремни сте да ги прифатите физичките промени

Па што ако ви биле потребни две и пол години за да постигнете совршена форма на вашиот задник или пак, да го вратите вашиот мозок во нормална состојба? Сега откако знаете дека можете да го направите тоа, спремни сте да прифатите уште еден мал член во семејството.

4. Вашиот сопруг го сака истото

Всушност, вие и двајцата треба да ја донесете оваа одлука. Покрај сѐ, лишувањето од сон, времето за бањање и многу други секојдневни ситуации се наменети за вас двајцата.

5. Вашето постаро дете ве моли за брат или сестра

Имањето помал брат или сестра, може да направи чудо за вашето прво, второ или трето дете, за неговиот ум, тело и дух.

Прочитајте и...  Ова се опасни грешки во готвењето: Од јајцата се добива салмонела, а медот може да биде канцероген!

Доколку се пронаоѓате во овие неколку работи, време е да размислите подетално за оваа одлука!

Прочитај повеќе

Водителката Миа Костова позира во секси долна облека и ги предизвика останатите да го сторат истото!

Васко Спасоски

Вежбајте додека сте дома: Оваа фризура ќе биде најголем хит ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хуманоста на дело: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Слободен печат

Тејлор Свифт изненади обожавателка со парична донација! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гордоста пред сè: На овие хороскопски знаци најтешко им е да кажат „извини“

Слободен печат

Преубавата навивачка од Светското првенство во фудбал во Русија, бара маж за во карантин! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Прва жртва во кралските редови: Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереса!

Васко Спасоски

Манекенката непрепознатлива, карантинот си го прави своето! (ФОТО)

Слободен печат

Ова се опасни грешки во готвењето: Од јајцата се добива салмонела, а медот може да биде канцероген!

Васко Спасоски