24.8 C
Скопје

Tag : парови

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Зодијакот открива дека најверните мажи се кријат токму во овие хороскопски знаци!

Слободен Печат
И додека постои голем број на мажи кои не можат да му одолеат на искушението кон некоја друга личност додека се во врска, за овие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од омилените холивудски парови стави точка на љубовта – Славните актери ја раскинаа веридбата по деветгодишната врска!

Слободен печат
Овој познат американски пар стави точка на својата деветгодишна љубов… Оливија Вајлд (36) и Џејсон Судеикис (45) по девет години врска ја раскинаа веридбата, пренесуваат...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време
И додека сите ја споменуваме хигиенската рутина, читањето книги и подготовките за наредниот ден, што е со навиките кои емоционално ве исполнуваат? Како што пишува...
Забава Магазин Магазин слајдер

Десет совети како да го преживеете раскинувањето и поправите скршеното срце!

Слободен Печат
Секој од нас доживеал синдром на скршено срце поради раскинување на љубовна врска барем еднаш во животот. Солзи, чувство на празнина, болка, верување дека никогаш...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Кога еднаш ќе се сретнат овие хороскопски знаци започнуваат пријателство за цел живот!

Слободен Печат
Дознајте кои хороскопски знаци најмногу ви одговараат во пријателството. Овен и Јарец Овенот обожава да се забавува. За Овенот со огнен знак е неопходна постојана...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Врските во Зодијакот: Се сакаат и мразат, но не можат еден без друг!

Слободен Печат
Љубовта никогаш не е едноставна, луѓето се тргаат од личности за кои им е јасно дека не би им одговарале, додека другите токму таа спротивност...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат
Животот во пар може да биде сјаен, но и преполн со предизвици. За согласувањето и хармонијата во врската да траат, овие совети можат да ви...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Слободен Печат
И покрај тоа што полната месечина во Стрелец ќе разниша многубројни емотивни врски за време на јуни, одредени хороскопски знаци ќе почувствуваат љубовна возбуда и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена формулата за долговечната љубов на познатите парови!

Слободен Печат
Истражувањата покажале дека некој од најдолговечните и најскладните бракови се склопени помеѓу партнерите кои биле пријатели пред да станат љубовници, а таа формула ја позајмиле...
Еспресо Хороскоп

Никогаш не треба да бидат заедно – Најлошите љубовни парови во хороскопот

Слободен печат
Можеби не верувате во хороскоп и во идејата дека тој може да одредува некои работи во вашиот живот, но сепак ѕвездите играат своја улога. Па...