Совршена SUV алтернатива – Audi A4 Allroad (ФОТО+ВИДЕО)

Германскиот производител Audi го претстави редизајнираниот Audi A4 Allroad, премиум караван кој може се.

Простран, практичен, луксузен, со високи перформанси и зголемено растојание од земја, поради што Audi A4 Allroad воопшто не заостанува зад SUV моделите.

Со суптилните промени на екстериерот и ентериерот, A4 Allroad пред се е освежен и со нови технологии.

Во однос на стандардниот A4 Avant, Allroad има за 35 мм зголемено растојание од земја, но без масивни заштити на подвозјето и проширените лакови на тркалата, иако се за 12мм поголеми, како и 6 и 1 мм пошироки од стандардната верзија.

Audi го обнови надворешниот изглед со благо поместување на страничните линии, кои укажуваат дека не станува збор за обичен „фејслифт“.

Прочитајте и...  Косово покрена нова трговска војна со Србија

Меѓутоа, Allroad не доби значително освежување на ентериерот, и натаму е тука таблетот прикачен на контролната табла со конвенционални контроли за климата, наместо втор екран чувствителен на допир, како кај семејството Q.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Тепање

Слободен печат

Во ваков поглед уживаат нејзините соседи: Нивес Целзиус ја мете терасата во бикини (ФОТО)

Слободен печат

Повозрасните жени секогаш „бркаат“ млади мажи: Дознајте зошто е тоа така!

Васко Спасоски

СОСЕДИ ОД ПЕКОЛОТ: Комшиите тврдат дека животот им се претворил во вистински хаос откако Меган и Хари се доселиле до нив

Слободен печат

Во бременоста дојде до дури 110 килограми: Џесика Симпсон успеа да ја врати линијата, а нејзиниот тренер открива како! (ФОТО)

Слободен печат

5 хороскопски знаци кои се подготвени да простат неверство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најбизарните ријалити шоуа: Живеат голи, жените се пораѓаат во дивина, а 15 мажи се натпреваруваат кој ќе ѝ направи дете на една жена

Слободен печат

Малку поинакво дуо: Додека газдата свири гитара, хаската е пратечки вокал (ВИДЕО)

Слободен печат

Животната приказна на „проколнатиот“ поет кој и 130 години по смртта добива писма од обожавателите

Слободен печат

Здрава диета: Магнезиум за слабеење и да ги зајакнете коските!

Васко Спасоски

Новиот бран македонски рапери „гази“, ова е Јасмин од Доуп Куќата, запомнете го добро неговото име ако до сега не сте го чуле!

Ј.К.Д

Што се случува штом се откажете од цигарите, придобивките се неверојатни од ден на ден и на долгорочен период

Слободен печат