Tag : ауди

Вести Македонија

Запалено „аудито“ на поранешниот тренер на ФК Охрид 2004 (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот тренер на ФК Охрид, а сегашен на Динамо Врање, Драган Антиќ во неделата околу пет часот останал без автомобил марка „Ауди“, откако некое непознато...
Магазин Магазин слајдер Технологија

„Ауди“ ја повлече „провокативната“ и „опасна по живот“ реклама со девојчето и бананата

Слободен печат
Германскиот производител на автомобили „Ауди“ се извини поради рекламата со девојчето кое потпрено на автомобилот со високи перформанси јаде банана. Спорната реклама со девојчето е...
Вести Македонија

Во Валона запален луксузен автомобил на Албанец од Кичево

Слободен печат
Во раните утрински часови на паркинг пред хотел кај албанскиот приморски град Валона запален е луксузен автомобил, сопственост на македонски државјанин. – Автомобилот „ауди” е...
Спорт Фудбал

Мбапе без возачка дозвола, а во гаражата има „Ауди“ и „Ферари“!

Слободен печат
Еден од најдобрите играчи на францускиот шампион, и натаму нема возачка дозвола, а поседува два автомобили во вредност од 800.000 евра. Килијан Мбапе (21) купи...
Хроника

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат
Во Полициската станица Чаир, синоќа попладне околу 17.25 часот, Х.В. и К.В.(47) пријавиле дека лице со патничко возило „ауди“ ги бркал со возилото и сакал...
Спорт Фудбал

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат
Речиси сите најголеми фудбалски екипи имаат ексклузивни договори со производители на автомобили, а должност на фудбалерите на тренинзите и натпреварите да доаѓаат со возилата на...
Спорт Фудбал

Баварците ќе возат „Ауди“ за половина милијарда евра

Слободен печат
Баерн Минхен договори нова десетгодишна соработка со познатиот производител на автомобили од Баварија. Вкупната вредност на новата соработка помеѓу германскиот шампион и „Ауди“ изнесува 500...
Слајдер Хроника

Изгоре „Ауди“ на патот Делчево-Македонска Каменица

Слободен печат
Запалено возило денеска околу 15.00 часот предизвика краток прекин во сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица пред село Луковица. Очевидци информираа за голем...
Слајдер Хроника

Детали од сообраќајката во Влае: Немало улично осветлување, а велосипедистот бил удрен од „Ауди“

Слободен печат
Обновено 22:25 часот: По објавувањето на веста за сообраќајката во скопската населба Влае, во која загина велосипедист, читателка на „Слободен печат“ и жителка на улицата...
Вести Свет

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА настан на денот во Швајцарија: Што се случи со Ауди Р8? (ФОТО)

Слободен печат
Во градот Галгенен во Швајцарија, рано изутрина, се случи една страшна сообраќајка. Имено, околу 4.30 часот, возач на Ауди Р8 со брзина од 169 километри...