Tag : редизајн

Културен печат

ИЗЛОЖБА во Пожаревац: „Редизајн на југословенскиот дизајн“ од Зоран Кардула

Тони Димков
Македонскиот графички дизајнер Зоран Кардула со изложбата „Редизајн на југословенскиот дизајн“ се претстави пред ликовната публика во Галеријата на современата уметност во Пожаревац, Србија. Изложбата...
Автомагазин Магазин

Совршена SUV алтернатива – Audi A4 Allroad (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот производител Audi го претстави редизајнираниот Audi A4 Allroad, премиум караван кој може се. Простран, практичен, луксузен, со високи перформанси и зголемено растојание од земја,...
Автомагазин Магазин

Lexus сериозно го обнови GX

Слободен печат
По пет години, Lexus GX за прв пат доби сериозен редизајн, а главна цел на компанијата е да го доведе изгледот на моделот во согласност...
Автомагазин Магазин

Mustang Shelby GT500 доби над 700 коњски сили (ВИДЕО)

Слободен печат
Точните карактеристики на обновениот Ford Mustang Shelby GT500 засега остануваат во тајност, но американската компанија не се поколеба да го покаже моделот на потенцијални купувачи...