Состојбата на Шумахер е се подобра, тој е во свесна состојба

Михаел Шумахер се наоѓа во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париската болница „Жорж Помпиду“ на лечење со матични клетки. Седумкратниот Формула 1 шампион е донесен во париската болница поради трансфузија на матични клетки кои го намалуваат воспалението.

Оваа вест за „Ле Паризиен“ ја откри неименувана медицинска сестра.
„Да, задолжена сум за Шумахер, а бидете сигурни дека тој се наоѓа во свесна состојба“, изјави медицинската сестра.

Михаел Шумахер по несреќата во 2013 година на скијање беше ставен во вештачка кома, додека од септември 2014 година се лечи во својот дом во Лозана. Исто така „Ле Паризиен“ тврди дека Михаел Шумахер претходно два пати бил примен во болницата „Жорж Помпиду“, и тоа под друго име.

Прочитајте и...  Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Прочитај повеќе

Арсенал од шок во 50 секунда до триумф против Евертон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат