6.8 C
Скопје

Tag : матични клетки

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Голем пожар во компанија за матични клетки во Индија

Слободен печат
Голем пожар избувна денеска во компанијата „Биоцел” во индискиот град Тане, во државата Махараштра. Компанијата „Биоцел” е вклучена во зачувување на матични клетки, собрани од...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: На 16-годишна пациентка во Скопје ѝ е извршена трансплантација на матични клетки од несроден донор

Слободен печат
На 16-годишна пациентка на Универзитетската Клиника за хематологија во Скопје ѝ е извршена трансплантација на матични клетки од несроден донор, а материјалот за пресадување во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Усеини: Изведено трето колекционирање на хематопоетски матични клетки од донор од нашата земја за пациент од друга земја

Слободен печат
Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека во изминатите два дена се спроведе колекционирање на хематопоетски матични клетки од доброволен донор од нашата земја кој...
Останатo Спорт

Британците со дрва и камења по Роналдо и Надал бидејќи се допингуваат, открија зашто експресно се опоравуваат по повредите

Слободен печат
Британскиот таблоид „Сан“, ги обвини едни од најголемите спортисти на денешницата Кристијано Роналдо и Рафаел Надал дека се лечат со матични клетки чиј третман чини...
Вести Регион

АФЕРАТА ЗА МАТИЧНИТЕ КЛЕТКИ НЕ СТИВНУВА: Измамените Срби кои на „Криосејв“ му дале по 2.000 евра ќе поднесат колективна тужба

Слободен печат
Оштетените семејства ќе поднесат колективна тужба против компанијата „Криосејв“, барајќи надомест на штета во врска со аферата за матичните клетки на родителите од Србија, пренесува...
Останатo Спорт

Состојбата на Шумахер е се подобра, тој е во свесна состојба

Слободен печат
Михаел Шумахер се наоѓа во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париската болница „Жорж Помпиду“ на лечење со матични клетки. Седумкратниот Формула 1...
Свет

Техеран: САД држат во затвор ирански научник под „нејасни обвиненија”

Горан Наумовски
САД веќе седум месеци во затвор држат ирански научник под „нејасни обвиненија” дека се наводно обидел од земјата да изнесе хормони за раст, објавија медиумите...