Сопругот поради коронавирусот не можеше да биде со неа на хемотерапијата, но и приреди прекрасно изненадување (ФОТО)

Алберт Конер присуствувал на секој преглед, тестирање и секоја хемотерапија со својата сопруга Кели Конер од моментот кога и бил дијагностициран рак на дојка во јануари.

Кога Конер, таткото на три деца, сфатил дека сега поради пандемијата на коронавирусот нема да може да влезе во болница заедно со сопругата, тој љубовта ја покажал на еден поинаков начин.

Алберт Конер (44) направил плакат и стоел пред болницата во Тексас.

Husband holds sign outside for wife who has to go to chemotherapy alone because of coronavirusAlbert Conner has been…

Publiée par Candace Gray sur Mardi 7 avril 2020

– Не можам да бидам со тебе, но тука сум. Те сакам, напишал тој на плакатот.

Прочитајте и...  Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Во него исто така им се заблагодарува и на здравствените работници.

– Не се чувствував добро бидејќи не бев дел од тоа, а ветив дека ќе бидам со неа на секој чекор, и му делуваше како да не го исполнувам ветувањето, изјави Алберт.

Кели Конер (40) мислела дека нејзиниот сопруг е во домот, но потоа добила порака да погледне на паркингот.

Прочитај повеќе

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски