Tag : рак

Вести Ви Препорачуваме Свет

Револуција во здравството: Дали лекарите го пронајдоа лекот за рак?

Слободен печат
Истражувачи од Велика Британија откриле нов лек кој го намалува растот на агресивни тумори во човечкиот организам. Станува збор за лек со името берзосертиб, кој...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Обрнете внимание на симптомите: Четири вида рак што ги напаѓаат мажите

Слободен печат
Премногу мажи умираат од рак денес. Рак на белите дробови, рак на желудникот, рак на дебелото црево и рак на простатата се најчестите малигни заболувања...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат
Телото на секој болен човек испраќа одредени „сигнали“ дека нешто не е во ред. Доколку умешно се следат и се препознаат ваквите симптоми и промени...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот

Слободен печат
Телото на секој болен човек испраќаа одредени „сигнали“ дека нешто не е во ред. Доколку умешно се следат и се препознаат ваквите симптоми и промени...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие хороскопски знаци можат најдолго без секс!

Васко Спасоски
Ви претставуваме три хороскопски знаци кои најдолго можат да издржат без секс. Погледнете, можеби вие сте еден од овие знаци…  Бик Успешно се контролираат. На...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 26 април: Близнаците конечно ќе добијат внимание од личноста која им значи

Слободен печат
ОВЕН Исходот на ситуацијата на работното поле кај вас може да биде добар. Имате исполнети очекувања. Добро се чувствувате крај саканата личност, вашата врска функционира...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 24 април: Раковите ги очекуваат позитивни резултати на работа

Слободен печат
ОВЕН Посветете се на своите обврски и успешно ќе ги реализирате. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од својата работа. Сериозна криза ве очекува...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 23 април: Близнаците се подготвени за нови промени, Вагите ќе имаат проблеми со партнерот

Слободен печат
ОВЕН Можно е да не ви е лесно да ги остварите своите планови поради околностите кои не ви одговораат на работа.  Саканата личност има потреба...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 21 април: Погледнете што ве очекува овој вторник!

Слободен печат
ОВЕН Вашата загриженост за работната ситуација може да се покаже како реален став. Важно е да се посветите на решавање на проблемот. Средбата со саканата...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Кои хороскопски знаци најтешко поднесуваат раскинување на врска?

Слободен печат
Прекинувањето на врската со партнерот е болна за секого, но постојат хороскопски знаци на кои тоа потешко им паѓа. Погледнете за кои знаци станува збор:...