Снимила како ресторанот ја „подготвува“ храната па ДОБИЛА ОТКАЗ: Вака се готви во СЕКОЈ ФАСТ-ФУД (ВИДЕО) - Слободен печат

Снимила како ресторанот ја „подготвува“ храната па ДОБИЛА ОТКАЗ: Вака се готви во СЕКОЈ ФАСТ-ФУД (ВИДЕО)

Една вработена во американскиот ресторан „Panera Bread” на интернет објави видео во кое прикажува како кај нив се подготвуваат макарони со сирење. Откако снимката стана вирална, жената добила отказ. Зошто?

Испаднало дека вработената ја прекршила политиката на ресторанот откривајќи ги деловните тајни. Таа не смеела да покаже дека храната не се послужува свежа, туку од замрзнат производ се сервира како тазе зготвен оброк, а видеото предизвика бројни реакции.

Најмногу критики паднале на сметка ресторанот бидејќи продава замрзната храна наместо свежа, а цените не се така скромни.

Некои од луѓето кои работеле во вакви ресторани, во коментарите потврдиле дека 99 проценти од рестораните за брза храна, го прават токму истото.

Компанијата подоцна се бранела дека ги замрзнува оброците, со цел да не користи конзерванси, но сепак луѓето се разочарани од начинот на подготовка.

Прочитај повеќе

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen + nine =

Прочитај повеќе

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Бошњаците го прават, Aлбанците го носат, Mакедонците го јадат, што е тоа?

Ерол Шаќири

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Коста Петров: Супер си е документот, нема ништо лошо во тоа да бараме примерно однесување

Мирослава Бурнс