Снимила како ресторанот ја „подготвува“ храната па ДОБИЛА ОТКАЗ: Вака се готви во СЕКОЈ ФАСТ-ФУД (ВИДЕО)

Една вработена во американскиот ресторан „Panera Bread” на интернет објави видео во кое прикажува како кај нив се подготвуваат макарони со сирење. Откако снимката стана вирална, жената добила отказ. Зошто?

Испаднало дека вработената ја прекршила политиката на ресторанот откривајќи ги деловните тајни. Таа не смеела да покаже дека храната не се послужува свежа, туку од замрзнат производ се сервира како тазе зготвен оброк, а видеото предизвика бројни реакции.

Најмногу критики паднале на сметка ресторанот бидејќи продава замрзната храна наместо свежа, а цените не се така скромни.

Некои од луѓето кои работеле во вакви ресторани, во коментарите потврдиле дека 99 проценти од рестораните за брза храна, го прават токму истото.

Прочитајте и...  „Секогаш ќе ја имам оваа болест, сега гледам...“: Селма Блер по 2 мачни години повторно јава коњ (ФОТО)

Компанијата подоцна се бранела дека ги замрзнува оброците, со цел да не користи конзерванси, но сепак луѓето се разочарани од начинот на подготовка.

Прочитај повеќе

Овие 3 хороскопски знаци повеќе сакаат авантура отколку сериозна врска

Слободен печат

Карди Би отворила профил на сајт за возрасни, па порача: Добродојдовте во мојот свет! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Секогаш ќе ја имам оваа болест, сега гледам…“: Селма Блер по 2 мачни години повторно јава коњ (ФОТО)

Слободен печат

Водени лудории во Кушадаси: Тамара Тодевска со семејството ужива во Турција! (ФОТО)

Васко Спасоски

Книгата која подигна прашина за кралското семејство ја режирале Меган и Хари?

Слободен печат

Актерката го откри суровиот план на Том Круз: Чека само една работа за да ја воведе ќерка си во Скиентологијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нов пар на македонската естрада? Летаат љубовни стрели помеѓу Ноне Неделковска и нејзиниот помлад колега Огнен Здравковски (ФОТО)

Васко Спасоски

Тензично во Минск: Полицијата ги затвори приодите кон Плоштадот на независноста, илјадници демонстранти се на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Одличните хаус звуци на Вук Смиљаниќ доаѓаат во Скопје!

Васко Спасоски

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Слободен печат

Хрватска меѓу водечките извозници на коронавирусот во Германија, Македонија на 10. место

Слободен печат

Оваа година на „Охрид-фест 2020“ ќе пеат само фолкерите!

Васко Спасоски