Tag : ресторанот

Вести Свет Слајдер

Демонстрантите го запалија ресторанот во Атланта каде полицијата уби Афроамериканец (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Немирите избувнаа во Атланта, САД, откако градоначалничката Кејша Ленс Ботомс, рече дека ја прифатила оставка на началничката на полицијата Ерика Шилдс, за смртта на 27-годишниот...
Вести Македонија

Пауновски: Кривична пријава за ресторанот во кој беше затекнат Мицкоски

Слободен печат
Првиот човек на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, во одговор на новинарско прашање, во врска со синоќешниот инцидент во угостителски објект во скопско Дебар Маало,...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Снимила како ресторанот ја „подготвува“ храната па ДОБИЛА ОТКАЗ: Вака се готви во СЕКОЈ ФАСТ-ФУД (ВИДЕО)

Слободен печат
Една вработена во американскиот ресторан „Panera Bread” на интернет објави видео во кое прикажува како кај нив се подготвуваат макарони со сирење. Откако снимката стана...
Забава Магазин

На келнерот му прекипело: Го затворил ресторанот, па на вратата оставил сосема искрена порака! (ФОТО)

Слободен печат
Фотографијата од исфрустрираниот келнер од Сплит стана вирален хит на социјалните мрежи и предизвика големо внимание во регионот. Имено станува збор за келнер кој повеќе...