20.8 C
Скопје

Tag : подготвува

Магазин Магазин слајдер Сцена

Се подготвува филм за животот и кариерата на легендарната Шер

Слободен печат
Популарната пејачка Шер денес го слави 75-от роденден, а по тој повод откри дека започнала работата на филмот кој ќе говори за нејзиниот живот и...
Вести Регион

Бугарски медиуми: Радев подготвува „воен кабинет”

МИА Агенција
Медиумите во Бугарија објавија дека Стефан Јанев најверојатно ќе биде привремен премиер. Како што јави дописникот на МИА од Софија, повикувајќи се на бугарските медиуми,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„HBO“ подготвува нова романтична комедија од иднината

Слободен печат
Сите љубители на серијата „Riverdale“ и филмот „To All the Boys I’ve Loved Before“ ќе се израдуваат на веста дека ѕвездите од овие два проекти...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари ги очекуваат лоши вести: Принцот Чарлс подготвува драстичен потег поврзан со кралската каса

Слободен печат
Како што се шпекулира низ британските медиуми, на Меган Маркл и принцот Хари не им претстои сјаен период, доколку навистина се случи тоа што се...
Магазин Магазин слајдер Храна

Тајните на добриот куглоф: Воздушест и мек колач кој лесно се подготвува

Слободен печат
Да се направи добар куглоф не е воопшто тешко, ако знаете некои тајни кои се потребни за негова подготовка. Потребни ви се 5 јајца, по...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО: Млада мајка на осум деца покажа како ги подготвува за спиење: Сè започнува во 16.30!

Слободен печат
Австралијката Kлои Данстан (27) и нејзиниот сопруг добиле прво три деца, па потоа им се погодила тројка и на краjот близнаци, па им било потребно...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

HBO подготвува серија за Хари Потер

Слободен печат
„HBO Max“ подготвува нова серија за волшебникот Хари Потер, пишува „The Hollywood Reporter“. Развојот на серијата се уште е во рана фаза и „HBO“ е...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Мараја Кери подготвува „Магичен божиќен специјал“

Слободен печат
„Магичниот божиќен специјал“ на пејачката Мараја Кери би требало премиерно да биде претставен идниот месец, а импресивната листа на имиња кои ќе ги угости славната...
Магазин Магазин слајдер Храна

Туршија од црвен кромид на италијански начин: Деликатес во кој ќе уживате оваа зима, а се подготвува суперлесно! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Покрај тоа што има совршен крцкав и киселкаст вкус и естетки делува многу впечатливо, па кога ќе го послужите, ќе биде тоа – вистински празник...
Вести Економија

ТАВ Македонија се подготвува за отворање на аеродормите во Скопје и во Охрид

МИА Агенција
ТАВ Македонија се подготвува за отворање на аеродормите во државава, во исчекување на точен датум и одлука од надлежните институции, кои пак се во координација...