18.8 C
Скопје

„HBO“ подготвува нова романтична комедија од иднината

Сите љубители на серијата „Riverdale“ и филмот „To All the Boys I’ve Loved Before“ ќе се израдуваат на веста дека ѕвездите од овие два проекти ќе ги здружат силите на новиот „HBO“ филм. Станува збор за Кол Спрус и Лана Кондор, кој ќе го гледаме во новото остварување под називот „Moonshot“.

Moonshotе романтична комедија сместена во иднината, каде Марс го населиле најдобрите од најдобрите од Земјата. Два многу различни студенти ги здружуваат силите и се прикрадуваат во вселенски шатл кој ќе ги доведе до црвената планета со цел да се состанат со своите љубовни партнери.

И додека улогата на популарниот актер беше потврдена денес, Лана својата улога ја потврди уште минатото лето.

„Многу сум возбудена поради овој проект. Отсекогаш ме фасцинира патувањето во вселената. Апсолутно не можам да ја дочекам оваа авантура“, изјави тогаш актерката на Инстаграм

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар