17.8 C
Скопје

Tag : комедија

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„HBO“ подготвува нова романтична комедија од иднината

Слободен печат
Сите љубители на серијата „Riverdale“ и филмот „To All the Boys I’ve Loved Before“ ќе се израдуваат на веста дека ѕвездите од овие два проекти...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Милчо Манчевски ќе ја режира романтичната комедија „Кајмак“

Слободен печат
Македонскиот режисер во соработка со „Банана филм“ и британската продукција „Скала“ ќе ја режира комедијата „Кајмак“. Филмот ја раскажува приказната за две двојки кои се...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат
„Навистина сакам мојот татко да беше сега тука и да го погледне ова. Тој би бил многу горд…“, истакна Џонсон. Двејн Џонсон – The Rock...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Додека смртта не не раздели“: Џенифер Лопез и Арми Хамер ги здружија силите во нова акциона комедија

Слободен печат
Ова е храбар избор, бидејќи, поради својата неограничена енергија, и Џеј Ло и Арми доминираат во секое остварување во кое ќе се појават… Џенифер Лопез...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Рoберт Де Ниро и Ума Турман во нова хит комедија (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот Роберт Де Ниро имаме прилика да го гледаме во уште една лесна и интересна семејна комедија „The War With Grandpa”, која ја носи приказната...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Роберт Де Ниро е ѕвездата на новата урнебесна комедија – Погледнете го трејлерот (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот актер Роберт Де Ниро неодамна наполни 77 години, но се уште тој е многу активен во Холивуд. Минатата година го видовме во многу успешните...
Вести Култура

Претставата „Човек Ѕвер и доблест” на Театар Комедија и концерт на пијанистката Марија Ѓошевска на програмата на „Охридско лето”

МИА Агенција
Дваесеттиот ден од 60-тото издание на „Охридско лето” носи две интересни содржини – претставата „Човек ѕвер и доблест” на Театар Комедија во драмскиот и концерт...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Страшната трагедија која го натера Еди Марфи да стане еден од најдобрите комичари!

Слободен Печат
Легендарниот американски актер и комичар Еди Марфи (59) е еден од најуспешните комичари на сите времиња и се наоѓа на листата за 100 најдобри стендап...
Културен печат

Стендап на Никола Тодороски на Јутјуб: Вештачка интелигенција, природна глупост

Тони Димков
Македонскиот актер и стендап комичар Никола Тодороски го објави своето најново шоу „Вештачка интелигенција, природна глупост“ на неговата веб-страница (www.nikolatodoroski.com). Со ова шоу Тодороски настапуваше...
Забава Магазин

Јана Маринова (Преслава од „Преспав“) во акциона комедија во „Синеплекс“

Слободен печат
Актерката Јана Маринова, позната како поранешната газдарица на Преспав, Бугарката Преслава, пред македонската публика лично ќе го претстави својот нов игран филм „Диви и среќни”...