отказ Archives - Слободен печат

Tag : отказ

Вести Регион

Работници остануваат на улица во Црна Гора поради забраната да се работи в недела

Слободен Печат
По три месеци откако во сила влезе Законот со кој недела е неработен ден во Црна Гора во еден шопинг центар дури 80 од вработените...
Вести Вести во 12 часот Македонија Слајдер

Заканувачот Јакимовски дава исказ во полициска станица

Слободен печат
Емил Јакимовски кој беше пријавен од новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска за закани и навреди кој ги упатил тој кон нив преку социјалните мрежи...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Директорката на Централниот регистар му врачи отказ на Емил Јакимовски

Слободен печат
Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски, на својот Фејсбк профил објави дека вработениот Емил Јакимовски добил решение за прстанок на работниот однос. Емил Јакимовски...
Забава Магазин

КРАДЕЦОТ НЕМАШЕ ШАНСИ! Вработената го истепа, доби отказ, а сега и се смешка животна прилика (ВИДЕО)

Слободен печат
Минатиот месец Самер Тапаса Сатарака (24), сега веќе поранешна работничка на компанијата „Best Buy” на Хаваи, стана сензација кога го претепа потенцијалниот крадец, а снимката...
Магазин

Кога е време да дадете отказ и да си заминете?

Слободен печат
Толку пати сте посакале да го погледнете шефот во очи и гласно да кажете „Давам отказ“! Ако се двоумите поради разни причини, еве неколку совети...
Забава Магазин

КРЕАТИВНО ДАВАЊЕ ОТКАЗ – Стана хит на интернет поради начинот на кој даде отказ (ВИДЕО)

Слободен печат
Сега веќе поранешниот работник на „Starbucks“ стана вистинска вирална ѕвезда откако на интернет се прошири снимката од неговото необично давање на отказ. Имено, Анести Данелис...
Вести Планета

ПОЛИЦАЈКА ВО ВЕЛС МОРАШЕ ДА ДАДЕ ОТКАЗ: Спиела со жртва на сексуална злоупотреба која требала да ја чува

Слободен печат
Полицајката Андреа Грифитс (44) даде отказ откако е откриена нејзината афера со жртва на сексуална злоупотреба, која ѝ била доверена на старателство во 2015 година,...
Спорт Фудбал

Предновогодишна треска, уште еден отказ во Премиер лигата!

Слободен печат
Веќе долг период се „тресеше“ клупата на 42-годишниот Португалец поради лошите резултати сезонава, а после убедливиот пораз во градското дерби на „Енфилд“ од Ливерпул (5:2),...
Вести Планета

Се проширува истрагата за убиството на новинарката: Оставки во премиерскиот кабинет на Малта

Слободен печат
Премиерот на Малта, Џозеф Мускат денеска изјави дека неговиот шеф на кабинет Кеит Шембри поднесе оставка поради истрагата за убиството на новинарката Дафне Каруна Галиција....
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Државна службеничка се сликала за „Плејбој“ и останала без работа! (ФОТО)

Слободен Печат
Руската државна службеничка по име Ана Ануфриева, ова лето доби отказ откако се пријавила на изборот за „зајачица на годината“ на рускиот Плејбој. Русинката која...