брза Archives - Слободен печат

Tag : брза

Жена Магазин

Диета со пилешко месо, брза, ефикасна и вкусна

Слободен печат
Диетата се држи 7- до 14 дена, а со неа ќе загубите 5 до 7 килограми. Предноста на оваа диета е и во тоа што...
Забава Магазин

Погледнете ја брзата реакција на овие панди! (ВИДЕО)

Слободен Печат
При првиот знак на земјотрес, милите и вообичаено спори панди, имаа многу брза реакција. Познатиот истражувачки центар Chengdu Research Base, кој се грижи за раст,...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Снимила како ресторанот ја „подготвува“ храната па ДОБИЛА ОТКАЗ: Вака се готви во СЕКОЈ ФАСТ-ФУД (ВИДЕО)

Слободен печат
Една вработена во американскиот ресторан „Panera Bread” на интернет објави видео во кое прикажува како кај нив се подготвуваат макарони со сирење. Откако снимката стана...
Еспресо Храна

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Подгответе ја оваа вкусна и брза салата од боранија. Состојки: 500 грама млада боранија 100 грама моркови 200 грама кисела павлака 300 грама мајонез Малку...
Еспресо Храна

Подгответе ручек од само 3 состојки (ВИДЕО)

Слободен печат
Можеби дома ги немате сите состојки за некое комплицирано јадење, а навистина ви се брза да подготвите ручек или пак вечера за вашето семејство. Овие...
Вести Македонија

Зголемен бројот на мозочни удари: Во Брзата помош дневно има од 300 до 400 повици

МИА Агенција
Од 300 до 400 повици дневно има во Службата за Итна медицинска помош (ИМП) во Скопје, како и 100 до 120 интервенции на нивни екипи....
Еспресо Храна

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Оваа вкусна кремаста чорба од тиквички е совршено летно јадење. Состојки: – 0,5 кг тиквички – половина кромид – 200 мл млеко – 100 грама...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Слободен печат
Ви нудиме одличен предлог како може да направите идеална летна фризура, без многу напор и без да поседувате специјални вештини. Таа е како измислена за...
Еспресо Жена Магазин Храна

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сите љубители на баунти чоколадцата сега можат да уживаат во баунти колачот, чија подготовка е брза и лесна. Идеален е кога ќе ви дојдат ненајавени...
Еспресо Жена Магазин Храна

Брза и лесна капучино кекс торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Превкусна капучино кекс торта која брзо се прави, а уште побрзо се јаде. Потребни состојки: 500 – 550 г бисквити со путер 50 г капучино...