15 C
Скопје

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Карли Клос стана мајка на 11 март. 28-годишната манекенка го доби своето прво дете со сопругот Џошуа Кушнер, а сега го откри и неговото име.

Леви Џозеф“, напиша Клос во описот на фотографијата на која ја држи малата дланка на нејзиниот син, а на раката можеше да се забележи и уникатниот прстен на кој пишува „Мама“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss)

Информацијата за раѓањето на нивниот син на 14 март ја сподели Џошуа. Тој го поздрави доаѓањето на својот син на својот инстаграм-профил.

Клос и Кушнер објавија дека го очекуваат своето прво дете во октомври минатата година. Потоа, извор близок на манекенката откри дека таа ќе биде „неверојатна мајка“. Двојката е во брак од 2018 година.

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар