Скоти Пипен е разочаран од Џордан и „Последниот танц“

Поранешната НБА ѕвезда не е задоволна со начинот на кој е претставена во документарниот филм.

Според американските медиуми, легендарното крило на Чикаго е бесен на својот соиграч Мајкл Џордан и на продуцентите на „Последниот танц“ поради начинот на кој е претставен во документарниот филм.

– Се до последните минути од шестиот натпревар од финалето против Јута само се „удираше“ по Скоти – изјави Дејвид Каплан, новинар на ЕСПН.

Според новинарот чија телевизија го реализираше документарниот филм, Скоти е лут и бесен и на самиот Џордан.

– Го вознемири тоа што Џордан го нарече себичен поради одлуката да оди на операција непосредно пред последната заедничка сезона, наместо тоа да го направи за време на летото
– додава Каплан.

Слично размислување имаат и останатите новинари во САД кои ја следат НБА и случувања во и околу лигата.

– Скоти не се појавуваше премногу во јавноста, но од неговото опкружување се слушаат гласови дека е навреден и разочаран со серијата –
вели новинарката Џеки Мекмалан.

Прочитајте и...  Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат