-2 C
Скопје

Tag : скоти пипен

Останатo Спорт

Сопругата на НБА легенда го изневерувала со повеќе кошаркари и тоа јавно го призна

Слободен печат
Легендарниот НБА кошаркар Скоти Пипен, кој беше дел од фантастичната генерација на Чикаго булс предводена од Мајкл Џордан, официјално во 2018 година се разведе од...
Кошарка Спорт

Откриено што го убивало во поим Мајкл Џордан – монструмот меѓу нозете на Пипен

Слободен печат
Пипен без сомнение е еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, но целата кариера ја помина во сенка на Мајкл Џордан. Пипен дури и беше...
Кошарка Спорт

Пипен конечно проговори за односот со Џордан

Слободен печат
Иако е редовен ТВ аналитичар и гостин во кошаркарските емисии, Скоти Пипен во постојано се воздржуваше да коментира за документарниот филм посветен на Мајкл Џордан...
Кошарка Спорт

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат
Кошаркарите во НБА лигата се едни од најплатените спортисти на светот, но не сите знаат да ги ценат заработените пари. Добро се познати приказните за...
Кошарка Спорт

Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Слободен печат
Скоти Пипен беше омилениот соиграч на Мајкл Џордан и човек за кого се поврзуваат сите успеси на Чикаго булс и доминацијата во НБА лигата. Тие...
Кошарка Спорт

Скоти Пипен е разочаран од Џордан и „Последниот танц“

Слободен печат
Според американските медиуми, легендарното крило на Чикаго е бесен на својот соиграч Мајкл Џордан и на продуцентите на „Последниот танц“ поради начинот на кој е...
Кошарка Спорт

Мемоарите на починатиот генерален менаџер Краус ја откриваат вистинската причина за распадот на Чикаго

Слободен печат
Уште пред почетокот на сезоната 1997/98 кошаркарите на Чикаго булс знаеја дека тоа ќе им биде последната заедничка сезона, а токму поради тоа и документарниот...
Кошарка Спорт

Пипен е љубоморен на Џордан, затоа зборува дека Џејмс е најдобар

Слободен печат
Дејвид Фалк, агентот кој се грижеше за кариерата на Мајкл Џордан, верува дека неговиот соиграч од славните денови во Чикаго е љубоморен на „летечкиот“. Фалк...
Кошарка Спорт

„ЛЕТЕЧКИОТ“ МАЈКЛ: Џордан ја избра најдобрата петорка на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот НБА кошаркар Мајкл Џордан ја избра најдобрата петорка на сите времиња. Секако немаше потреби да биде скромен, тој секако би бил меѓу најдобрите во...
Еспресо Шоу биз

БУРНА БИОГРАФИЈА: Го изневери кошаркарот СО ПОЗНАТ РАПЕР, а Ким ѝ е добра другарка (ФОТО)

Слободен печат
Таа е блиска другарка на Ким Кардашијан, а води и сопствено списание за убавина и стил....