-2 C
Скопје

Tag : чикаго булс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси подобри од Чикаго, Јута до рекордни 25 тројки!

Слободен печат
Леброн Џејмс за помалку од 35 минути на паркетот забележа 28 поени во победата на Лос Анџелес Лејкерс против Чикаго со резултат 117:115. Подобар учинок...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Далас на „плус 51“, Голден Стејт до триумф во последните секунди!

Слободен печат
Со тројката на Демион Ли на 1,7 секунда до крајот на натпреварот Голден Стејт ја забележа првата победа во сезоната, шампионот Лејкерс продолжува сигурно, а...
Кошарка Спорт

На денешен ден НБА лигата го запозна Мајкл Џордан (ВИДЕО)

Слободен печат
На 26. октомври 1984 година на паркетот во сега веќе срушената сала „Чикаго стадиум“ за прв пат на НБА паркетите стапна кошаркарот на Чикаго булс...
Кошарка Спорт

Се крои „трио од соништата“: Лејкерси со шампионски амбиции и во 2021 година!

Слободен печат
После освојувањето на титулата, Лејкерси веќе размислуваат за наредната сезона, а според американските медиуми, на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, како трета голема ѕвезда во...
Кошарка Спорт

Дете мораше да ги соблече патиките за да се слика со Мајкл Џордан и тоа поради бизарна причина

Слободен печат
Мајкл Џордан за многумина е најдобриот кошаркар на сите времиња, и иако веќе 20 години е во пензија, „летечкиот“ сè уште е магнет за фановите....
Кошарка Спорт

Ѕвездата на Чикаго со пушка во раката дозна дека има нов тренер (ВИДЕО)

Слободен печат
Чикаго булс и официјално има нов тренер, тоа е доскорешниот тренер на Оклахома сити тандерс, Били Донован. Првата звезда на екипата, Зек Левин на интересен...
Кошарка Спорт

Откриено што го убивало во поим Мајкл Џордан – монструмот меѓу нозете на Пипен

Слободен печат
Пипен без сомнение е еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, но целата кариера ја помина во сенка на Мајкл Џордан. Пипен дури и беше...
Кошарка Спорт

Пипен конечно проговори за односот со Џордан

Слободен печат
Иако е редовен ТВ аналитичар и гостин во кошаркарските емисии, Скоти Пипен во постојано се воздржуваше да коментира за документарниот филм посветен на Мајкл Џордан...
Кошарка Спорт

Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Слободен печат
Скоти Пипен беше омилениот соиграч на Мајкл Џордан и човек за кого се поврзуваат сите успеси на Чикаго булс и доминацијата во НБА лигата. Тие...
Кошарка Спорт

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат
Одлуката да се прикажува „Последниот танц“ во време на пандемијата на коронавирусот и кога немаше спортски активности се покажа како одлична. Документарниот филм го врати...