Tag : чикаго булс

Кошарка Спорт

Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Слободен печат
Скоти Пипен беше омилениот соиграч на Мајкл Џордан и човек за кого се поврзуваат сите успеси на Чикаго булс и доминацијата во НБА лигата. Тие...
Кошарка Спорт

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат
Одлуката да се прикажува „Последниот танц“ во време на пандемијата на коронавирусот и кога немаше спортски активности се покажа како одлична. Документарниот филм го врати...
Кошарка Спорт

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат
Темата беше актуелизирана благодарение на „Посдледниот танц“, но во него Мајкл Џордан и неговиот Чикаго булс,  „замолчеа“ еден интересен детал кој го открива тогашниот центар...
Кошарка Спорт

Скоти Пипен е разочаран од Џордан и „Последниот танц“

Слободен печат
Според американските медиуми, легендарното крило на Чикаго е бесен на својот соиграч Мајкл Џордан и на продуцентите на „Последниот танц“ поради начинот на кој е...
Кошарка Спорт

Мемоарите на починатиот генерален менаџер Краус ја откриваат вистинската причина за распадот на Чикаго

Слободен печат
Уште пред почетокот на сезоната 1997/98 кошаркарите на Чикаго булс знаеја дека тоа ќе им биде последната заедничка сезона, а токму поради тоа и документарниот...
Кошарка Спорт

Џордан конечно ја откри тајната зашто во финалето играше со висока температура

Слободен печат
Џордан тогаш во последните моменти од натпреварот го погоди шутот за три поени и му донесе триумф на неговиот Чикаго Булс за предност од 3-2...
Кошарка Спорт

Џасмин Џордан : На интернет проверував зашто е толку популарен мојот татко, Мајкл Џордан

Слободен печат
Мајкл Џордан и на 57. години ја бранува кошаркарската јавност, овој пат со документарниот филм „Последниот танц“ кој е посветен на него и на шампионската...
Кошарка Спорт

Џордан прсна од смеа на тврдењата дека бил „успорен“ во финалето од еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња (ВИДЕО)

Слободен печат
Во осмата епизода од документарниот филм посветен на Мајкл Џордан и неговите Чикаго булс, се зборуваше за финалето од 1996 година кога „биковите“ играа против...
Кошарка Спорт

Пипен е љубоморен на Џордан, затоа зборува дека Џејмс е најдобар

Слободен печат
Дејвид Фалк, агентот кој се грижеше за кариерата на Мајкл Џордан, верува дека неговиот соиграч од славните денови во Чикаго е љубоморен на „летечкиот“. Фалк...
Кошарка Спорт

Најдобриот момент од петтата епизода на „Последниот танц“, интервјуто со Брајант пред трагедијата

Слободен печат
Документарниот филм посветен на Мајкл Џордан и шампионската генерација на Чикаго булс, предизвика лавина реакции, колку беа позитивни, толку беа и негативни и создаваа простор...