Tag : последниот танц

Кошарка Спорт

Пипен конечно проговори за односот со Џордан

Слободен печат
Иако е редовен ТВ аналитичар и гостин во кошаркарските емисии, Скоти Пипен во постојано се воздржуваше да коментира за документарниот филм посветен на Мајкл Џордан...
Кошарка Спорт

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат
Одлуката да се прикажува „Последниот танц“ во време на пандемијата на коронавирусот и кога немаше спортски активности се покажа како одлична. Документарниот филм го врати...
Кошарка Спорт

Џордан лаже, приказните за пицата и желбата да остане во Чикаго не се вистинити

Слободен печат
Сите десет епизоди од штотуку завршениот документарен филм „Последниот танц“ пред да бидат објавени мораа да добијат одобрение од  самиот Мајкл Џордан и поради тоа...
Кошарка Спорт

Скоти Пипен е разочаран од Џордан и „Последниот танц“

Слободен печат
Според американските медиуми, легендарното крило на Чикаго е бесен на својот соиграч Мајкл Џордан и на продуцентите на „Последниот танц“ поради начинот на кој е...
Кошарка Спорт

Само две НБА ѕвезди одбија да учествуваат во „Последниот танц“

Слободен печат
„Последниот танц“ стана глобален феномен, а во тоа голем удел има и пандемијата на коронавирусот поради која спортот на целата планета е ставен под карантин...
Кошарка Спорт

Џасмин Џордан : На интернет проверував зашто е толку популарен мојот татко, Мајкл Џордан

Слободен печат
Мајкл Џордан и на 57. години ја бранува кошаркарската јавност, овој пат со документарниот филм „Последниот танц“ кој е посветен на него и на шампионската...
Кошарка Спорт

Џордан беше кретен, ја поминуваше границата многу пати, но…

Слободен печат
Џордан признава дека во сезоната 1997/98 неколку пати се обидел да го натера младиот Скот Барел да се степа со него. – Соиграч си со...
Кошарка Спорт

Џордан дозволи да има сè во „Последниот танц“, но забрани само една работа

Слободен печат
„Последниот танц“ во кој се зборува за шампионската генерација на Чикаго булс и Мајкл Џордан крена голема прашина со досегашните шест епизоди кои се емитуваа...
Кошарка Спорт

Најдобриот момент од петтата епизода на „Последниот танц“, интервјуто со Брајант пред трагедијата

Слободен печат
Документарниот филм посветен на Мајкл Џордан и шампионската генерација на Чикаго булс, предизвика лавина реакции, колку беа позитивни, толку беа и негативни и создаваа простор...
Кошарка Спорт

Томас го возвраќа ударот: Џордан не е меѓу најдобрите тројца кошаркари против кои сум играл

Слободен печат
Прикажувањето на документарниот филм „Последниот танц“ ја крена кошаркарската јавност во САД притоа повторно отворајќи ги непријателствата кои Мајкл Џордан и неговите Чикаго булс ги...