23 C
Скопје

Шоу на Кејн и „проектил“ на Ндомбеле! (ВИДЕО)

Тотенхем ја совлада Астон Вила со 3:1 по трите погодоци постигнати во вторите 45 минути, откако првото полувреме го дбија гостите од Бирмингем.

Во првото полувреме водеше Астон Вила со погодокот на МекГин уште во деветтата минута од средбата.

Пресвртот се случи во вториот дел, новото летно засилување Ндомбеле израмни во 73 минута, а за период од четири минути во самиот финиш двапати стрелаше Кејн.

Да додадеме уште дека Тотенхем ги промовираше уште двајца нови играчи, Ло Селсо и Сесењон.

Премиер лига 2019/2020

Прво коло:

Петок
Ливерпул-Норич 4:1

Сабота

Вест Хем-Манчестер сити 0:5
Борнмут-Шефилд јунајтед 1:1
Барнли-Саутемптон 3:0
Кристал Палас-Евертон 0:0
Ватфорд-Брајтон 0:3
Тотенхем-Астон Вила 3:1

Недела

Лестер-Вулверхемптон (15.00)
Њукасл-Арсенал (15.00)
Манчестер јунајтед-Челзи (17.30)

Поврзани вести

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат

Ова долго се чекаше, конечно ќе се игра првиот фудбалски меч пред полн стадион

Слободен печат

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Остави Коментар