• Астон Вила

Суарез пред кам-бек во Премиер лигата, Џерард го кани во Астон Вила

Уругвајскиот репрезентативец повторно би можел да се врати во Премиер лигата и да игра за екипата на Астон Вила. Според англиските медиуми, Суарез разговарал со Стивен Џерард со кого играа заедно во Ливерпул, а Англичанецот сега е менаџер на Астон Вила и го повикал да му се придружи во Бирмингем. Астон Вила веќе договори три …

Суарез пред кам-бек во Премиер лигата, Џерард го кани во Астон Вила Read More »