Tag : Астон Вила

Спорт Фудбал

Астон Вила го совлада Арсенал и за еден гол избега од опасната зона

Слободен печат
Екипата на Астон Вила со 1:0 го совладаа Арсенал во претпоследното коло во Премиер лигата и благодарение на поразот на Вотфорд од Манчестер сити, дојде...
Спорт Фудбал

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат
„Црвените ѓаволи“ со доаѓањето на Бруно Фернандеш играат неверојатно и се наоѓаат во серија од 17. натпревари без пораз во сите конкуренции. Последна жртва на...
Спорт Фудбал

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат
Во првиот натпревар по убедливиот пораз од Манчестер сити, новиот шампион во Премиер лигата, Ливерпул со 2:0 ја совлада Астон Вила. Менаџерот Јирген Клоп одлучи...
Спорт Фудбал

Ливерпул и Евертон без муниција, Челси ита кон ЛШ

Слободен печат
Лидерот на табелата во Премиер лигата, Ливерпул по пауза од три месеци го продолжи походот кон првата титула која ја чека 30 години. Играта на...
Спорт Фудбал

Премиер лигата се врати ама ВАР остана на пауза, Шефилд оштетен за чист гол (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Со натпреварот помеѓу Астон Вила и Шефилд јунајтед се врати Премиер лигата по тримесечна пауза поради пандемијата на коронавирусот, а со фудбалот се вратија и...
Спорт Фудбал

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат
И дефинитивно е најавено продолжување на возбудувањата во најсилната англиска фудбалска лига, и на теренот се очекува наскоро да го дознаеме новиот шампион. Одлучено е...
Спорт Фудбал

Ѕвездата на Астон Вила со предизвик за разбојниците: Дојдете во мојот дом, имам изненадување за вас

Слободен печат
Капитенот на Астон Вила, Џек Грилиш го надгради обезбедувањето на својот дом со купување на куче чувар кој го плати неверојатни 28.000 фунти, објавија англиските...
Спорт Фудбал

Рудигер со нов имиџ, а ќе ве насмее и Пепе Реина! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот скоро сите спортски натпреварувања се прекинати, одложени, помеѓу нив и фудбалските настани. Неколку екипи започнаа да тренираат, но воглавно голем број...
Спорт Фудбал

Тренингот на напаѓачот на Астон Вила заврши многу лошо (ВИДЕО)

Слободен печат
Голем број на фудбалски натпреварувања ширум Европа и светот се во прекин поради пандемијата на коронавирусот. Фудбалерите објавуваат видео записи со најразлични предизвици, во домашни...
Спорт Фудбал

Пепе Реина: Имав симптоми на коронавирус и многу среќа

Слободен печат
Шпанскиот голман Пепе Реина тврди дека ги имал сите симптоми на коронавирусот и дека во овие моменти состојбата му е многу подобра, откако беше во...