24 C
Скопје

Tag : ндомбеле

Спорт Фудбал

Шоу на Кејн и „проектил“ на Ндомбеле! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем ја совлада Астон Вила со 3:1 по трите погодоци постигнати во вторите 45 минути, откако првото полувреме го дбија гостите од Бирмингем. Во првото...
Спорт Фудбал

Ндомбеле за рекордни 70 милиони евра во Тотенхем!

Слободен печат
Тотенхем доведе нов фудбалер од средниот ред во чиј дел дефинитивно ќе донесе уште поголема сигурност во играта на италијанскиот менаџер. За Тотенхем ова е...