10 C
Скопје

Tag : кејн

Кошарка Спорт

Симиќ втор стрелец, со Барселона го „лови“ трофејот во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Кошаркарите на Барселона, играчи „Под 18“ години, се победници на квалификацискиот турнир на Евролигата во оваа возрасна категорија кој во изминатите три дена се одржуваше...
Спорт Фудбал

Шоу на Кејн и „проектил“ на Ндомбеле! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем ја совлада Астон Вила со 3:1 по трите погодоци постигнати во вторите 45 минути, откако првото полувреме го дбија гостите од Бирмингем. Во првото...
Спорт Фудбал

Првата ѕвезда во тимот на Тотенхем подготвена за финалето во ЛШ

Слободен печат
Хари Кејн ќе биде подготвен за финалето на Лигата на шампиони против Ливерпул. Според лондонскиот „Ивнинг стандард”, се очекува капитенот на Тотенхем целосно да се...