13 C
Скопје

Tag : Пресврт

Спорт Фудбал

Да му завиди и Мурињо: Хаџиевски со неверојатен пресврт за ГИНИС!

Слободен печат
Иако неговиот клуб имаше негатива од 1:3 во 89. минута, непосредно пред паузата, се случи неверојатен пресврт за седум минути. Во рамките од втората фудбалска...
Вести Економија

Спасовски: За две ипол години направивме економски пресврт

Слободен печат
По две и пол години водење силна и одговорна економска политика направивме економски пресврт, напиша утрово премиерот Оливер Спасовски на својата официјална страна на „Фејсбук”....
Спорт Фудбал

ТРИ ГОЛА ЗА 17 МИНУТИ: Сензационален пресврт на Еибар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од шестото коло во најсилното шпанско фудбалско првенство („Ла Лига“) Еибар приреди изненадување совладувајќи ја Севиља со 3:2. После првото полувреме водеше...
Спорт Фудбал

Шоу на Кејн и „проектил“ на Ндомбеле! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем ја совлада Астон Вила со 3:1 по трите погодоци постигнати во вторите 45 минути, откако првото полувреме го дбија гостите од Бирмингем. Во првото...
Еспресо Шоу биз

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Слободен печат
Борбата за старателството над децата меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит се уште трае, а наскоро, наводно, би можела да добие сосема неочекуван пресврт. Имено,...
Кошарка Спорт

Милвоки со пресврт до победа против Торонто (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки по пресврт во финишот од мечот го добија Торонто со 108:100, во првиот натпревар од финалето на Источната конференција во НБА лигата....
Кошарка Спорт

НБА, лига на чудесни пресврти (ВИДЕО)

Слободен печат
ЛА клиперс во вториот натпревар од плејоф серијата против Голден стејт вориорс, постави рекорд во НБА лигата кога станува збор за најголемите пресврти на еден...