Шест нови рекорди на меѓународниот пливачки митинг „Скопје опен“

На меѓународниот пливачки митинг „Скопје опен 19″ во организација на ПК Скопје од Скопје поставени се шест нови Национални рекорди во повеќе категории од пливачките на ПВК Орион од Скопје.

Миа Крстевска на базенот „Борис Трајковски“ постави нов апсолутен рекорд на Македонија во дисциплината 100 метри грбно со време 1:03:36 мин.

Миа Блажевска Еминова Блажевска Еминова постави нов младински и кадетски рекорд на Македонија во дисциплината 100 метри слободно со време 56:79 секунди.

Исто така, Блажевска Еминова и во дисциплината 100м мешано постави нов апсолутен, младински и кадетски рекорд на Македонија со време 1:04:15.

Официјалните резултати од пливачкиот митинг можете да ги погледнете ТУКА

Прочитајте и...  Германски новинар за утре најавува поголема сензација од враќањето на Алонсо во Формула 1

Прочитај повеќе

Суарез го испрати Еспањол во втората лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Аталанта е неверојатна, петта победа во петтиот натпревар во паузата

Слободен печат

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат

Федерер: Се ближи крајот, ќе ми недостасува тенисот

Слободен печат

Само на Пике може да му текне на натпревар да дојде со – велосипед (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас подобар од капитенот Пандев

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белгискиот суд ја поништи титулата на Бриж

Слободен печат

Поминаа шест години од најголемото понижување на „кариоките“(ВИДЕО)

Слободен печат

Нов шок за навивачите на Ливерпул, и Алкантара не доаѓа на „Енфилд“?

Слободен печат

Барселона нема скршено евро во касата, а го сака двоецот од Тотенхем

Слободен печат

Ренова го презентира засилувањето од БиХ, Хушиќ

Слободен печат

И Виландер застана на страната на Ѓоковиќ: Тој не е експерт, Владата му даде дозвола

Слободен печат