13 C
Скопје

Tag : рекорд

Вести Свет

Индија: Нов рекорд на новозаразени е во земјата

МИА Агенција
Индија денеска постави нов црн рекорд со 414.188 нови случаи на коронавирус, поради што премиерот Нарендра Моди се соочува со зголемен притисок да воведе остра...
Вести Регион Слајдер

Црна Гора постави рекорд во Европа: На првиот ден од масовната имунизација, вакцинирани се скоро 10.000 лица

Слободен печат
За време на првиот ден на масовна имунизација, Црна Гора постигна рекорд вакцинирајќи скоро 10.000 граѓани против вирусот корона, објави Министерството за здравство. Првата доза...
Вести Свет Слајдер

Во Индија уште еден црн рекорд по бројот на новозаразени

МИА Агенција
Индија повторно собори црн дневен рекорд по бројот на новозаразени со коронавирус, кој исто така е и негативен светски рекорд – регистрирани се 386.452 случаи, а починале...
Вести Свет

Црн рекорд во Индија: Најголем број починати од ковид-19 за еден ден

Слободен печат
Индија во последните 24 часа регистрира 3.645 смртни случаи од ковид-19, што е за 350 повеќе од претходниот ден и најголем број регистрирани досега во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Носените патики на Канје Вест се продадоа за рекордни 1,8 милиони долари

Слободен печат
Патиките на Канје Вест, коишто раперот ги носеше на Греми наградите во 2008 година, се продадени за рекордни 1,8 милиони долари. Ова се првите патики...
Вести Свет

Во Москва температурен рекорд за 140 години, измерени 21 степен

Слободен печат
Во Москва во вторникот е постигнат апсолутен рекорд на температурата. Измерени се 21 степен Целзиусов. Ова е највисоката вредност за 140 години метеоролошки опсервации. Невообичаено топлото време...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Филмот „Годзила против Кинг Конг“ ги руши рекордите на гледаност и покрај пандемијата

Слободен печат
Авантурата „Godzilla vs. Kong“ постави рекорд во кино заработките при услови на пандемијата, откако викендов „Warner Bros“ и „Entertainment“ заработија 32 милиона долари, а 48,5...
Вести Економија

Етерум со нов рекорд

Слободен печат
Етереум, втората најпопуларна крипто валута, се искачи над 6 проценти, до нов рекорд од 2.123 долари. Тоа беше петти последователен раст на оваа криптовалута. Цената...
Вести Свет

Повеќе од 300.000 лица умреа од ковид-19 во Бразил

Слободен печат
Од почетокот на пандемијата со коронавирусот Бразил регистрираше над 300.000 смртни случаи од ковид-19, што земјата ја сместува веднаш зад САД, која има 545.000 смртни...
Вести Свет Слајдер

САД рекордер во светот: Речиси половина милион лица починаа од ковид-19

Слободен печат
Бројот на смртни случаи од коронавирус во САД достигна речиси половина милион, што е повеќе отколку на кое било друго место во светот, покажуваат податоците...