Секси фристајлерки со гради си ја подаваа топката: Ги засенија Роналдињо и Нејмар (ФОТО+ВИДЕО)

Импресивна контрола на топката со гради на Наталија Гитлер, позната по тоа што во „текбол“ (комбинација од фудбал и пинг понг) го победи Нејмар.

Триесет и двегодишната Бразилка која своите акробации со топката ги претвори во вистинска уметност, поради оваа вештина го доби надимакот „кралица на плажата“, а сега токму во Рио демонстираше што се знае.

Заедно со уште една фудбалска фристајлерка и шампионката во „футволеј“, спорт кој ја комбинира одбојата и фубалот, Жози Соуз, додаваа без грешка и тоа со градите поради што предизвикаа бројни позитивни реакции кај своите милиони следбеници.

Да се потсетиме, таа поради своето шампионско реноме во футволеј стана и првата ѕвезда во својата татковина поради што доби и пофалби од Роналдињо и Нејмар. Вториот дури и го победи во текбол, минатата година на Бали.

View this post on Instagram

Bundesliga fato do dia! Os fãs da Bundesliga são extremamente apaixonados, o que cria uma atmosfera especial para todos os clubes. Isso pode ser porque os jogos da Bundesliga têm em média 3 gols por jogo. Louco ! Não é? Espero que haja ainda mais 🔥⚽️. • #FootballAsItsMeantToBe. #BundesligaFacts. #bundesliga_en. • Não vou perder a rodada deste fim de semana no @FoxSportsBrasil 👊🏻!. • @bundesliga_en . • Bundesliga fact of the day! Fans of the Bundesliga are extremely passionate which creates a special atmosphere for all the clubs. That might be because the Bundesliga games average 3 goals per game. Crazy! Isn’t it! Hope there will be even more 🔥⚽️. • #FootballAsItsMeantToBe. #BundesligaFacts. #bundesliga_en. • I won't miss this weekend's round on @foxsportsbrasil 👊🏻. • @bundesliga_en

A post shared by Natalia Guitler (@nataliaguitler) on

Прочитајте и...  Подготвени дочекајте ја зимата - Шипката важи за ризница на витамин Ц

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ ќе игра за петтата титула во Рим

Слободен печат

Нутриционистите тврдат: Ова е појадокот ако сакате да го „стопите“ стомакот

Слободен печат

Прва победа за Вињалес сезонава во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Дебитантски настапи, изненадувања и победници: Многу емоции на јубилејното издание на „Макфест“ (ФОТО)

Михаило Донев

„Оди јади нешто, убава си, ама твоето тело…“: Фановите ја искараа Емина Јаховиќ поради оваа фотографија!

Васко Спасоски

„Гранде Пандев“ со мајсторија уште на стартот во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Настапи немаат, но сепак заработуваат пари: Северина и Нина Бадриќ имаат друга професија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиер лига: Саутемптон само го налути тандемот Сон-Кејн! (ВИДЕО)

Слободен печат

Осум години учела да стане чесна сестра, а денеска глуми во порно-филмови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Велшанецот блескаше за „кралевите“, неверојатни бројки на Бејл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ова е веќе нереално! Погледнете како изгледа Џенифер Лопез на најновата фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Видал патува за Милано, Барса ќе брои еден милион евра!

Слободен печат