Tag : Роналдињо

Спорт Фудбал

Роналдињо ја призна вината и ќе може да се врати во Бразил

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на ПСЖ, Барселона, Милан, изминатите неколку месеци ги помина во Парагвај каде заедно со својот брат Роберто Асис заврши дури во затвор бидејќи...
Спорт Фудбал

Роналдињо наскоро ќе се спаси од куќен притвор, но повторно ќе биде под лупа на судските власти поради перење на пари

Слободен печат
Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо се наоѓа пред крај на четиримесечниот куќен притвор поради лажниот пасош со кој се обиде да влезе во Парагвај. Бразилецот и...
Спорт Фудбал

Бразилецот Роналдо по забавите одеше директно на тренинг, Роналдињо имаше дискотека во сопствената куќа

Слободен печат
Бразилецот Зе Роберто кој и завршувањето на кариерата пред три години, продолжува со спортскиот живот и вежбањето. Тој кариерата ја заврши на 43 години, а...
Спорт Фудбал

Роналдињо со трансфер во клубот на Марадона!?

Слободен печат
Бразилската легенда нема професионален настап уште од 2015 година, но можно е наскоро да направи трансфер во екипа која од клупата го доби славниот Диего...
Спорт Фудбал

Аргентински фудбалер открива: Ми нудеа пари за да го повредам Роналдињо

Слободен печат
Еден од најдобрите аргентински дефанзивци на сите времиња, Фернандо Касерес кој во кариерата настапуваше за екипи како Ривер Плата, Бока Јуниорс и Сарагоса во интервју...
Спорт Фудбал

Роналдињо проговори за времето поминато во притвор

Слободен печат
Бразилецот беше уапсен на аеродромот во главниот град на Парагвај, Асуснсион бидејќи влегол во државата со фалсификувани документи. Интересно е што неговиот адвокат го бранеше...
Спорт Фудбал

Трансферот на Роналдињо во англискиот премиерлигаш кој можеше да ја смени историјата, се беше договорено, дресовите беа подготвени, а тој ги изигра во последен момент

Слободен печат
Роналдињо беше најголемата ѕвезда во преодниот рок во 2003 година кога од ПСЖ се пресели во Барселона и имаше клучна улога во враќањето на големата...
Спорт Фудбал

Исповед на Роналдињо за времето поминато во затвор

Слободен печат
Поради фалсификуваниот пасош со кој влезе во Парагвај, Роналдињо помина 32 дена во затвор во Асуснсион. Моменто се наоѓа во домашен притвор во хотелот Палмарога...
Спорт Фудбал

Марадона застана во одбрана на Бразилецот: Ќе бидам со него до смрт

Слободен печат
Тоа што е „Ел Класико“ најголемо дерби помеѓу екипите, кај репрезентациите „Супер класико“ се дуелите помеѓу Аргентина и Бразил. Малку е да се каже дека...
Спорт Фудбал

Се јави и Меси: Лажни вести

Слободен печат
Аргентинските медиуми во последните неколку дена пренесуваа дека Лионел Меси ќе ја напушти Барселона и од наредната сезона ќе игра во Интер. Исто така јавноста...