Tag : Роналдињо

Спорт Фудбал

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат
Двете бројки на дресот вообичаено се наменети за фудбалери кои имаат големи шанси да остварат неизбришлива трага во историјата на екипите и еден клуб во...
Спорт Фудбал

Нова снимка на Роналдињо од затвор, ја снема препознатливата насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат
Роналдињо веќе одреден период се наоѓа во затвор во парагвајскиот главен град, Асунсион, и по последните видеоснимки и фотографии може да се заклучи дека таквиот...
Спорт Фудбал

Дали голот на Роналдињо од 2002 беше случајност или мајсторија? (ВИДЕО)

Слободен печат
Роналдињо постигна во текот на кариерата повеќе од 300 голови, но нитуеден не беше така спектакуларен и истовремено толку важен како оној против Англија во...
Спорт Фудбал

Фердинанд: Колкава вредност денес би имале овие двајца на пазарот? (ВИДЕО)

Слободен печат
Рио Фердинанд, поранешниот англиски фудбалер, објави една интересна слика на официјалниот Твитер профил. Своевремено одбранбен играч, кој имаше славни моменти во Манчестер јунајтед, постави слика...
Спорт Фудбал

Најтажниот роденден на Роналдињо, ја снема неговата препознатлива насмевка

Слободен печат
Со своите мајстории никого не оставаше рамнодушен, беше синомин за фудбалски волшебник кој можеше се да направи со топката, а успеа да го направи неверојатното...
Спорт Фудбал

Коронавирусот ја влошува ситуацијата со Роналдињо

Слободен печат
Ситуацијата со Роналдињо може да се влоши понатаму и да не се развие во најдобро сценарио. Причината за ова e коронавирусот, што секако не влијае...
Спорт Фудбал

Роналдињо во затвор поради далеку посериозни работи од лажните пасоши

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на Барселона и на бразилската репрезентација повеќе од една недела се наоѓа во затвор во главниот град на Парагвај. Неговите адвокати се обидуваат...
Спорт Фудбал

ПРЕСВРТ: Меси нема намера да го вади Роналдињо од затвор

Слободен печат
Роналдињо и неговиот брат чекаат дозовла да се бранат од слобода, а дотогаш времето го поминуваат со затворениците во затворот со Асунсион. Роналдињо е главна...
Спорт Фудбал

Роналдињо игра фудбал во затвор (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Судот во Парагвај го отфрли барањето на адвокатот на легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо и неговиот брат Роберто да бидат пуштени да се бранат од слобода....
Спорт Фудбал

ХУМАН ГЕСТ НА МЕСИ: Не го заборава својот идол, ќе го извлече Роналдињо од затвор

Слободен печат
За Лионел Меси лојалноста нема цена и според медиумите во Јужна Америка, тој ќе направи се за да му помогне на својот идол, Роналдињо да...