12 C
Скопје

Седлоски се враќа во Вардар

Седлоски како тренер на Вардар успеа да освои две домашни титули со клубот и да го внесе тимот во последната елиминациска пречка, пред пласманот во групната фаза од Лигата на Европа.

Пред две години беше елиминиран турскиот гигант Фенербахче, испишувајќи историја за клубот и Македонија.

На тој двомеч, тимот го водеше Чеде Јаневски, кој го замени токму Седлоски, на само два дена пред овој историски дуел.

Од утре, Седлоски се упатува за Рогашка Слатина (Словенија), каде тимот се наоѓа на подготовки пред стартот на новата натпреварувачка сезона.

Долго се збореше за можноста, Седлоски да се врати во Вардар, а доаѓа после неговото заминување од функцијата, шеф на стручниот штаб во Широки Бријег.

Прочитајте и...  Против селективни забрани, зошто бодибилдингот и фитнесот не се со ист критериум?

Поврзани вести

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Слободен печат

Остави Коментар