9 C
Скопје

Tag : васоски

Спорт Фудбал

Седлоски се враќа во Вардар

Слободен печат
Седлоски како тренер на Вардар успеа да освои две домашни титули со клубот и да го внесе тимот во последната елиминациска пречка, пред пласманот во...
Спорт Фудбал

Покрај сите проблеми, како ќе изгледа ФК Вардар во новата сезона?

Слободен печат
Во новата сезона која започнува на средина на идниот месец, Вардар ќе влезе без нови имиња освен оние кои се вратени од позајмици, или прекомандувани...