Седлоски се враќа во Вардар

Седлоски како тренер на Вардар успеа да освои две домашни титули со клубот и да го внесе тимот во последната елиминациска пречка, пред пласманот во групната фаза од Лигата на Европа. Пред две години беше елиминиран турскиот гигант Фенербахче, испишувајќи историја за клубот и Македонија. На тој двомеч, тимот го водеше Чеде Јаневски, кој го …

Седлоски се враќа во Вардар Read More »