7 C
Скопје

Tag : спортски директор

Ракомет Спорт

Митревски: Лидер на тимот, Мандалиниќ верува во нашиот проект!

Слободен печат
После потпишувањето на новиот договор на еден од најдобрите ракометари во редовите на Еурофарм Пелистер, по повод истиот се огласи и спортскиот директор на клубот,...
Спорт Фудбал

Паратичи потврди: Нема договор со Суарез, не е само Џеко опција!

Слободен печат
Иако најавите беа дека шампионот во Серија А постигна личен договор со уругвајскиот репрезентативец, на крајот Јувентус одлучи да се откаже од намерата да биде...
Спорт Фудбал

Нови промени на „Камп Ноу“: Абидал доби отказ!

Слободен печат
После заминувањето на досегашниот тренер Кике Сетиен, денеска нови промени се случуваат во фудбалскиот клуб на Барслеона. Екипата од „Камп Ноу“ денеска ја информираше јавноста...
Спорт Фудбал

Газдите на Милан го отпуштија Бобан преку писмо

Слободен печат
Бобан јавно го изрази незадоволството поради тоа што извршниот директор Иван Газидис се договори со Ралф Рангник за следната сезона тој да седи на клупата...
Спорт Фудбал

Седлоски се враќа во Вардар

Слободен печат
Седлоски како тренер на Вардар успеа да освои две домашни титули со клубот и да го внесе тимот во последната елиминациска пречка, пред пласманот во...