Санремо 2020: Колку чини ѓерданот што го носеше Џорџина Родригез?

На третата вечер  на фестивалот „Санремо“, направи голем упсех Амадеус, кому се придружија на бината двајца презентери, меѓу кои и Џорџина Родригез. Во првиот ред, за поддршка на убавата Џорџина, седеше фудбалскиот ас Кристијано Роналдо (кој во текот на вечерта му го подари дресот на Јувентус на жестокиот навивач на Интер, Амадеус). Непотребно е да се каже, Џорџина Родригез ги воодушеви сите со избраниот моден изглед и беспрекорната елеганција.

Но, ѓерднот кој го носеше, сите се прашуваа колку би можел да чини?! Станува збор за раскошен ѓердан од Паскале Бруни, добро познат бренд на висока мода, за кој Џорџина е ангажирана како амбасадорка. Тој е дел од колекцијата Божиќна градина и има голема вредност.

Ако на веб-страницата на марката, многу едноставен ѓердан со тенок ланец и приврзок од дијаманти чини повеќе од две илјади евра, тогаш колку би можел да чини ѓерданот кој Џорџина го носела?

На социјалните мрежи, иронично беа објавени различни постови: „Ѓерданот на Џорџина чини повеќе од три мои куќи“. Еден друг пост пак, вели дека „скапоцениот ѓердан вреди колку што тежат заедно Фиорело, Тицијано Феро и Амадеус“.

Најпосле, не беше само еден ѓердан…

Прочитајте и...  Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Прочитај повеќе

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат

Од Куманово до Мексико: Запознајте ја Сандра, една од најубавите наши манекенки со интернационална кариера! (ФОТО)

Васко Спасоски

Да се знае кој е главен: Илина Арсова го натера Игор Џамбазов да планинари (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскопот открива – Еве како изгледа СРОДНАТА ДУША на секој хороскопски знак

Слободен печат

Зошто треба да го замрзнувате лимонот

Слободен печат

Бијонсе во луксузен стил излезе од карантин, фановите веднаш воочија детаљ со кој ги насмеа (ФОТО)

Слободен печат